Evden Eve Nakliyat Sektöründe Hizmet Kalitesi ;
Bu sektörde hizmet kalitesini arttırmak için bir çok yabancı profosyonel ve kurumsal kuruluşlar ölçek alınmıtır.Fakat bu kriterler ülkemizde uygulanabilecek gibi değildir.Yabacı ülkelerde kutulanan ve ambalajlanan eşyalar metreküp bazında fiyatlandırılarak hesaplanmakta ve hizmetin fiyatı çok yükselmektedir. ülkemiz de bu tarzda bir hesaplama pratikte çok sorun oluşturur.Ayrıca eskiyen eşyaları atma gibi bir alışkanlığımız olmadığı için ıvır zıvırlar için ödenecek hizmet bedeli bu yöntem ile astronomik bir rakama ulaşır.En uygun olanı evden eve nakliyat firmasından ücretsiz ekspertiz hizmeti almanız olacaktır.Gelecek olan eksperden tespit yapmasını ve nakliye için genel bir fiyatlandırma çıkartmasını isteyiniz. Bu fiyatlandırma işlemini yapılırken işçilik+ambalaj+kat+ olası mesafe farkları esas alınmalıdır.Şehirler arası nakliyalerde kilometreye bağlı yakıt bedeli ve komyonun amortisman bedelleride göz önünde bulundurulmalıdır. Evden eve taşımacılık firmaları ile taşınırken;
1 ) İşçilerin çalışma kıyafetleri, iş ayakkabıları gibi diğer aksesuarlarınada dikkat edilmeli
2 ) işçilerin,ambalaj malzemelerinin ve kamyonun içinin temizliğine özen gösterilmelidir.Sonuç olarak üç unsurda eşyalarınıza temas edecektir.
3 ) Varil ve sepetlerle taşımak yerine muavemeti yüksek karton koliler kullanılmasını istemeli
4 )Ekspertiz ile yapılan ön görüşmede yetkili tarafından verilen taahüt,çalışma şartları,hizmet kalitesi,taşıma tarihi,fiyat gibi konularda ayrıntılı bilgi alınıp,sözleşme maddeler halinde yazıya dökülmeli ve K-3 yetki belgesi mutlaka sorulmalıdır.

Nakliyat Esnansında Stres ve Asabiyete Engel Olma ;
Evden eve nakliyatta en önemli sorunlardan biri taşınacak ailenin yada bireyin taşınma psikolojisi nedeniyle ağır stres altında olmasıdır. Bir nakliyat firması bu stresi ve kaygıyı hoşgörmeli bunu yatıştıracak şekilde davranmalıdır.Ancak şimdiki yapıda bu genelde olmaz. Ve genelde nakliyeci firma işçileri ve müşteri arasında kavga ve stres ortaya çıkar.Taşınacak kişi taşınma esnasında ekonomik darbe yemiş ve bir sürü maddi baskıların arasındadır. Taşıma işçileride sigortalı sigortasız ekonomik sıkıntılar içinde kıvranan ve dar gelirli çalışma gruplarıdır. Bu taşınma esnasında iki sorunlu grup karşı karşıya gelir ve sorunlar ortaya çıkar.Bir nakliye firması öncelikle işçilerini maddi kaygılardan uzak tutacak önlemler almak zorundadır. Maddi kaygılar taşıyan işçilerden oluşan bir taşıma ekibi her an bir savaş mangası haline gelebilir. Taşınma esnasında ortaya bir müşteri / taşıyıcı savaşı çıkıp traji komik haller yaşanabilir.Nakliye firması taşıma işçilerini ve ekip liderlerini eğitmelidir. Eğitimsiz bir çalışma grubu hızlı koordine olma, bilinçli ekip çalışmasından uzak olacaktır. Eğitim sadece bu konularda kalmamalı kültür, yabancı dil, iyi konuşma, türkçe,insan ilişkileri,iletişim v.b. konularıda kapsamalıdır. Birçok nakliye firması kahvelerden toplama taşıma işçileri ile çalışmaktadır. Bu tür rastgele işçi ile çalışma hırsızlık, tartışma v.b. ortamları körükleyecektir. Nakliyat Firması işçi ile müşteri yüzyüze bırakmamalı. Konusunda eğitimli, uyumlu, hoşgörülü işçilerine hakim bir ekip liderini taşınmadan sorumlu tutmalıdır.
evden eve nakliyat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked